Top
Osamena

Хороскопот открива зошто немате среќа во љубовта

Без разлика дали се чувствуваат несреќни во љубовта, разочарани се по љубовен бродолом, сакаат некој што не се грижи за нив или едноставно се одмораат од „потрагата по сродна душа“, факт е дека денес има се повеќе луѓе кои изјавуваат дека се сингл. Некои од причините за соло статус може да се кријат и во хороскопскиот знак.

Овен
Тие се однесуваат гласно, арогантно, агресивно и застрашувачки, што може да направи потенцијалните партнери и додворувачи да се чувствуваат непријатно околу нив.

Бик
Тешко е да се влезе во животот на Биковите, кој се чини дека е уреден од темел до покрив, а нивната љубов и лојалност како да се однапред договорени, па нема простор за ништо ново.

Близнаци
Некако е исклучително тешко за луѓето кои се во нивното опкружување сериозно да ги искусат Близнаците, преку перспектива на лојален и траен партнер, така што луѓето често мислат на нив во смисла на брз флерт, а не на посветена врска.

Рак
Тие толку вешто ги градат ѕидовите околу себе и се изолираат од другите, што оние кои сакаат да им пријдат често немаат начин да го направат тоа и сè им изгледа премногу комплицирано.

Лав
Припадниците на овој заљубен знак бараат некој кој ќе ги сака повеќе отколку што се сакаат себеси, па не е чудно што им е толку тешко да го пронајдат вистинскиот партнер.

Девица
Покрај тоа што глумат екстремно срамежливо, недостапно и со иста поставена насмевка за сите, тие често оставаат сосема погрешен впечаток за себе, па луѓето изгледаат досадно и заморно.

Вага
Припадниците на овој знак имаат спротивен проблем – се обидуваат да ги шармираат и заведат сите околу себе, па потенцијалните партнери се откажуваат од се бидејќи им се чини дека не можат да им веруваат.

Скорпија
Настапот на припадниците на овој знак делува страшно и чудно, па колку и да изгледаат секси и привлечни, некоја чудна темна сила што ги опкружува ќе ги одврати додворувачите.

Стрелец
Стрелецот делува толку опуштено, спонтано и разиграно, што едноставно остава впечаток на сериски заводник, па луѓето обично не сакаат да се изгорат со него.

Јарец
Нивните одбранбени механизми се толку силни што луѓето кои ги сакаат имаат впечаток дека за да добијат кафе, прво ќе треба да им се додворуваат седум години, да ги заведуваат и да ги докажат своите сериозни намери.

Водолија
Колку и да настапуваат пријателски настроени, на љубовниот план делуваат многу недостапни, занесени во својот свет и како да немаат доволно концентрација да работат само на една врска.

Риби
Во одредени ситуации на заведување, припадниците на овој знак ќе бидат толку засрамени што само ќе се смеат, а потенцијалниот партнер нема да може да разбере дали е тој на кого Рибите му се смеат и што всушност мислат Рибите.




Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>