Top
Хамбургер

Еве како изгледаат 200 калории

Честопати се оптоваруваме со пресметка на калориите кои преку оброци ги консумираме во текот на денот, особено кога сме на некој режим на исхрана или класична диета. Потребниот број на калории на лица во раст и развој, како и возрасни луѓе се движи помеѓу 2000 и 2700 на дневна основа. Сè што е надвор од овие граници предизвикула прекумерно дебелеење односно слабеење и истоштување на организмот.

Преку ова интересно видео погледнете како изгледаат 200 калории во јаболки, брокули, вино или хамбургери и чипсови.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>