Top
Bezdomnik-koj-sviri-na-klavir-iLike-mk

Бездомник со неверојатен музички талент кој го импресионираше светот

Запознајте го Рајан, бездомник од Канада, кој воодушевува со својот исклучителен музички талент. Рајан веќе 30 години талка по улиците на Едмонд, а негова пасија е клавирот. Тој не е школуван музичар, а освен музички класици, свири и песни кои самиот ги компонира.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>