Top

Marc Jacobs & Lady Liberty GaGa

Како дел од нивното Њу-Јоршко издание, V magazine ги склопи заедно двата најпознати Њујорчани на нивната есенска насловна, Lady Gaga  и Marc Jacobs! За сликите на модното дуо се погрижи Mario Testino, додека пак, за фабулозниот стајлинг бил одговорен Nicola Formichetti кој ја претворил Лејди Гага во Lady Liberty(Statue of Liberty). А, на втората страна се наоѓа сесија на популарната српска актерка Marina Abramovic и Tyson Ballou. Ова, 67мо издание на V magazine излегува во продажба денес.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>