Top
Tamara-i-DNK-iLike-mk

„Фрази љубовни“ – Ново видео од Тамара и ДНК

Долгоочекуваниот спот за хитот „Фрази љубовни“ на Тамара Тодевска и ДНК од денеска ќе можете премиерно да го видите на jутјуб и на македонските телевизии.

Комичното видео раскажува за два простодушни ликови кои се загреани по супер ѕвезда од естрадата. Видеото е во продукција на „Горила Филмс“ во режија на Горан Костадинов и Владимир Ивановски – Дади. Песната е дел од албумот „Еден ден“, кој Тамара неодамна го промовираше.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *