Top
Црвен фустан

4 секси бои за ова лето

Летото е годишно време кое дозволува да бидете секси и да зрачите со вашиот сексипил. Дизајнерите посочуваат 4 бои кои се вистински хит за ова лето и со кои ќе ги истакнете вашите атрибути.

 • ЦРВЕНА
  Доколку сте во дилема, облечете црвено. Оваа боја на секоја жена ѝ ја дава саканата предност. Црвената е адут на секоја жена. Со оваа боја никогаш нема да погрешите.
 • ТИРКИЗНА
  Тиркизната дава здрав изглед на кожата и е лесно прилагодлива. Одлично се комбинира со црна, а особено со кафеава.
 • РОЗОВА
  Бебешко розова – оддава впечаток на префинетост. Оваа нијанса е помеѓу светло розовата и бојата на праска. Оваа боја ја нагласува природната свежина на лицето и тенот.
 • ВИОЛЕТОВА
  Исклучително драматична боја, како црната и темно кафеавата. Оди во склад со бела и нијанси на жолта боја.

Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>