Top

НОВ македонски филм: Трето полувреме

Напролет е најавена премиерата на долго очекуваната историската драма Трето полувреме на режисерот Дарко Митревски.
Филмот се базира на вистинска приказна на која старите Скопјани сигурно се сеќаваат. Дејствието се одвива во далечната 1942 година и станува збор за тренерот на фудбалскиот клуб „Македонија“, Иљеш Шпиц, кој ќе биде казнет по освојувањето на шампионатот на тогашната фудбалска лига на фашистичка Бугарија.
Главните улоги ги играат: Катарина Ивановска, Сашко Коцев, Раде Шербеџија, Емил Рубен, Митко С.Апостоловски и Richard Sammel, а автор на музиката е Кирил Џајковски.
Додека со нетрпение ја очекуваме премиерата, погледнете го трејлерот.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>