Top

Јади, моли се, сакај

Џулија Робертс е повторно на големото платно! Овој пат во мега хитот “Јади, моли се, сакај” во улога на писателка со успешна кариера и среќен брак. Доаѓајќи до сознанието дека  во потрага по нејзините соништа се загубила себеси, одлучува потполно да го промени својот живот. Филмот се базира на неверојатна вистинита приказна, прикажана во истоимената автобиографска книга на Елизабет Гилберт, која 187 недели по ред била прогласувана за бестселер според Њујорк Тајмс.

Јадете, молете се, сакајте и уживајте во филмот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>