Top

Хороскоп за 24.12.2012 (понеделник)

Овен
Бидејќи по природа сте перфекционисти, постојано сте незадоволни од постигнатото и се стремите кон повисока цел, што може да биде и добро и лошо. Најдобро би било да се свртите кон своето хоби, за да се олабавите. Пожелна е физичка активност, макар тоа да е и пешачење.

Бик
Биковите уживаат во удобноста и се здружуваат со луѓе со слични интереси. Фантастично се чувствуваат, па токм затоа се прилагодливи и пресретливи. Бидејќи се толку мили, никој не може да им одолее. Или сте во фаза на ново вљубување, или во фаза на смирување. За што и да се работи –не е лошо.

Близнаци
Не сте објективни во поглед на личните интереси. Партнерот постојано го анализирате, барајќи и најмал повод да се скарате со него. Ако не ви одговара, прашајте се дали моше да направите нешти за да ја поправите врската, или одлучете се да се смените себеси. Се е подобро од моменталната неизвесност.

Рак
Ве очекува успешен ден во секој поглед –дури и финансиски. Работата и љубовта ги средивте, но што се однесува до финансиите, веќе подолго време се сопнувате. На волшебен начин се наѕира излезот од овој навидум нерешлив проблем. Мора однапред да се обезбедите и за црни денови. Љубовта цвета.

Лав
Лавовите не се навикнати на штедење. Парите, меѓу другото им служат и за финансирање на средината. Суетата е изразена кај сите хороскопски знаци, но кај Лавовите особено. Ситуацијата бара штедење, нови инвестиции и скромност. Можни се здравствени проблеми, но нека не ве обесхрабрат. Повеќе витамини.

Девица
Искрснаа емотивни проблеми. Дали сте незадоволни од партнерот или сами со себе –зависи од индивидуалниот случај. Но што и да направите нема да помогне да го совладате внатрешниот немир. Затоа не превземајте значајни потези. Замислете, старата љубов би сакала да ја обновите врската. Не сте во дилема, зашто одамна се раскрстиле со неа.

Терезија
Терезиите уживаат само као што тие знаат. Не сте бас полетни за неадекватни предизвици, но бидејќи денешната ситуација ветува луда забава, феноменално расположение и максимална толеранција –искористете го секој миг. Сфаќате дека партнерот не е дежурен виновник. До кога ќе ве обзема таа идеја?

Скорпија
Се нервирате зашто пред вас се задачи кои бараат жртви, а вие не сте подготвени нешто да жртвувате. Сепак, акоо ја имате во предвид конечната реализација и конкретните плодови, ќе ви биде полесно да се вложите. Бидете објективни кон себе и сфатете дека ништо не може да се постигне без труд и одрекување.

Стрелец
Се наоѓате во посебна психичка состојба, па можен е висок степен на внатрешно спознавање и забележување. Ве заплисна бран на духовно будење и сеопшта љубов. Партнерот со своите проблеми ви го одвлекува вниманието. Сакате несебично да му помогнете. Бидејќи размислувате различно, ништо не можете да постигнете.

Јарец
Пукате од сила и желба да ги решите проблемите, но никако не ви оди. Овенот од блиската околина само ви задава нови задачи. Останува надежта дека ќе успеете да му се спротивставите, зашто ако продолжите да бидете покорни, посериозно ќе се разболите. Не се расправајте!

Водолија
Исклучително поволен ден за разни шпекулации и финансиски трансакции. Искористете го вистинскиот момент да „свтрите“ пари и да инвестирате во нешто. Признанието што го добивате ја потенцира состојбата на оптимизам и среќа. И партнерот успеа да го коригира своето однесување. Добро се чувствувате и задоволни сте.

Риби
Опримисти сте во врска со претстојните настани, зашто тие се одлична компензација за вашето беспричинско чувстви на пониска вредност. На крајот ќе имате и корист од тие настани, зашто ве тераат постојано да се докажувате. Подложните сте на влијанието на средината повеќе од потребното. Направете дистанца!

Извор: Утрински

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>