Top

ДНЕВЕН ХОРОСКОП – 14.03.2011 (понеделник)

Овен
Некои припадници на знакот ќе добијат одлична деловна понуда. Прашење е како ќе изреагираат. Нека не ги обесхрабрат можните застои. Тврдоглави сте, но и трпеливи. На крајот на денот ќе бидете сосема задоволни. Многу припадници на знакот се во фаза на вљубување и непланирани настани поврзани со свршувачка или заеднички живот.

Бик
Спроведувате во дело речиси фантастични идеи. Иако одлично функционирате, нека не ве изненадат благи бранови на нервоза – последица од претераното истоштување. Јасно поставете си ја границата на издржливост, зашто ако продолжите со ова темпо, нема да биде добро. Во љубовта се предавате максимално.

Близнаци
Полни сте со идеи, па се обидувате да ги спроведете во дело. Бидејќи во однос на соработниците се однесувате супериорно, наидувате на бариера од нивна страна. Ќе мора самите да ги сработите неодложните работи, но во целост ќе бидете задоволни од себе. Посилни сте отколку што мислите. Не го запоставувајте семејството.

Рак
Преокупирани сте со работата од која многу очекувате. Во врска со тоа, можни се контакти со странство. Свесни сте дека оној што не ризикува, не може ни да добие, па решавате да вложите во нешто. Носите одлука и тргнувате во акција. Конечно сфативте дека од љубовта не се живее и се свртивте на „сериозни“ работи. Ќе решавате и семејни прашања.

Лав
Пред вас е успех во личната професија. Ве очекува исклучителен ден, а по прашање на работата искористете ги сите шанси. Понекогаш работите се одвиваат макотрпно. Бидејќи денес тоа не е случај, наслушнете ги можностите и тргнете во акција. Не се осврнувајте на клеветите и злонамерните гласишта. Се советува внимателоност во доверувањето на деловните тајни.

Девица
Исклучително успешен и комуникативен ден. Под услов да не претерувате со докажувањето и доминацијата, ќе можете да остварите корисна соработка. Исто така ќе добиете помош, не смао од деловните партнери, туку и од пријателите и смејството. Бидејќи убавиот збор и железни врати отвора, со насмевка ќе добиете се’ што сте замислиле.

Терезија
Ви годат сите работи поврзани со движење и дружење, зашто на тој начин го спојувате кориското со убавото. Доколку се појави можност да одите на кратко патување, не одбивајте. Тоа уште повеќе ќе влијае да го поправите расположението. Нема сомнение дека депресијата можете да ја избегнете дружејќи се со луѓе, зашто тогаш немате време да размислувате за себе.

Скорпија
Унапредувањето е на повидок, но и поголема финансиска добивка. немате причина за арогантно однесување, со оглед дека контактирате со луѓе, кои се разликуваат од вас по многу нешто. Морате да водите сметка за две работи: за законските норми и правилната исхрана. Деловниот успех, во комбинација со емотивното задоволство ве прават расположени.

Стрелец
Максимално сте сконценрирани на одредена цел. Брзо ги извршувате работите во врска со тоа, додека за другите сте едноставно глуви. Доколку имате здравствени проблеми, се наоѓате во фаза на закрепнување. Благата напрегнатост е само реакција на расправијата со неистомислениците, кои ве спречуваат да истраете во нешто. Однесувајте се одговорно, внимателно и совесно.

Јарец
Проблемите се зад вас. Повторно функционирате на најдобар можен начин. Потребата за воспоставување контакти максимално ве ангажира. Колку ќе бидете истрајни, сигурни во себе и одговорни, за сега зависи само од вас. Нема причина таквата состојба да не потрае подолго. Пријатни случувања! Некои Јарци имаат проблеми со спротивниот пол.

Водолија
Се наоѓате во фаза на сериозна трансформација на личноста. Наоружани со трпение, како што само вие умеет и ќе успеете. Пред вас е возбудлив и динамичен ден и ќе имате многу успех. Среќата зависи исклучиво од вас, што значи дека можете и да ја остварите. Со Раковите, Лавовите и Биковите – се’ е повеќе од поволно. Останатите треба да ги избегнувате.

Риби
Исклучително и креативен ден. Што и да работите, ќе работите со леснотија. Водете сметка за тоа да не претерате со фантазијата, зашто во тој случај можете да го изгубите и така несигурното тло под нозете. Иако работите во некој вид изолација, потајно посакувате средба со пријателите. Можни се проблеми со кожата во вид на лергија, но нема причина за паника.

Извор: Утрински весник

Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *