Top

Хороскоп за 12.12.2012 (среда)

Овен
Соработниците очекуваат да дејствувате доволно снаодливо во различни ситуации и прилики. Важно е да ги рангирате разните деловни договори според степенот на важност и исплатливост. Повнимателно анализирајте ја саканата личност за да откриете нови детали што можат да ги исполнат заедничките очекувања.

Бик
Понекогаш се е релативно и подложно на ненадејни промени, не донесувајте заклучок без консултација со блиски соработници. Избегнувајте ја варијантата се или ништо, тоа може да ви наштети. При средба со саканото лице употребете некој веќе испробан рецепт.

Близнаци
Во деловниот дијалог постојат нешта што не треба да ги правите во афект или врз основа на првиот импулс. Некои од соработниците внимателно го анализираат вашето однесување и донесуваат оцена. Потрудете се да разубавите нечие емотивно расположение. Добро ќе ви дојде диетална исхрана.

Рак
Користите строги критериуми за да ги заштитите сопствените интереси во деловните преговори. Не треба да се однесувате премногу строго спрема личноста која има добра намера, но не успева да ви го предочи сето она што сакате да го чуете. Во одбрано друштво и со нечија емотивна поддршка светот изгледа многу поубав.

Лав
Тешко ви е да се организирате кога соработниците постојано ви пречат. Сакате да остварите согласност околу заедничките интереси, но деловната ситуација се комплицира и покрај вашата волја. Партнерот често ви поставува прашања што ви поттикнуваат лошо претчувство.

Девица
Заинтересирани сте за современи идеи и се обидувате да се растоварите од напорните обврски. Внимателно анализирајте ги луѓето околу себе, некој од нив е добар пример за вас. Ве следи емотивно затишје, потонавте во својот свет на идеи и чекате промени. Правилно канализирајте ја енергијата

Терезија
Ако ги прекршите основните деловни правила, постои можност да ви се припише поголем дел од вината. Подобро да ги завршите обврските на рутински начин отколку да ги одложувате. Покажете колку сте практични. Со саканата личност имате различни ставови, сепак, обидете се да се воздржите, не ви е лесно.

Скорпија
Без обѕир на вашата интелектуална снаодливост и ефикасност, постојат работи што не се вклопуваат во вашата деловна процена. Кога работите не одат во саканиот правец ја губите мотивацијата, а нечија критика носи спротивен ефект. Во емотивна смисла се грижите без посебна причина.

Стрелец
Доколку немате доволно интересирање за да се посветите на некои заморни теми, бидете искрени и не давајте официјални ветувања. Ви недостига концентрација и самодоверба за да ја преземете одговорноста пред соработниците. Претераното емотивно самоволие може да го искомплицира односот со саканото лице.

Јарец
Правилната информираност дава поширока можност за добар избор и деловна афримација. Вашите соработници имаат добри идеи, обрнете внимание на сите корисни информации што гарантираат добри деловни резултати. Можно е да повредите некоја личност, гласот на совеста ве потсетува да се извините.

Водолија
Се наоѓате пред нови деловни дилеми и потребен ви е нечиј совет, не треба да ги преценувате своите можности. Сакате да одржите ниво на успешна соработка. Понекогаш вашиот љубовен живот не е доволно возбудлив и интересен, но вие имате добра волја да го промените тоа.

Риби
Имате добра намера, но постојат изнанадувачки околности што ве спречуваат да ги остварите своите деловни планови. Подобро е да сопрете во критичниот момент кога ситуацијата почнува да се комплицира, отколку да ризикувате во деловните преговори.

Извор: Утрински

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>