Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за среда (13.07.2022)

ОВЕН
Идеален ден за се’ што има врска со партнерството и здружувањето. Надевајте се на успех во сферата на трговијата. Доколку забележите дека во средината во која се движите, односите се нарушени, потрудете се вие да не бидете тоа лице што ќе ги поправа. Без оглед на успехот, треба да се биде реален во проценатa.

БИК
Практично размислувате, вредно работите, коректно се однесувате. Работата бара систематичност, па тоа со леснотија ќе го завршите. За одличното расположение и здравите резони заблагодарете му се на партнерот и пријателите – тие сесрдно ве поддржуваат и ви помагаат да истраете во нешто.

БЛИЗНАЦИ
Многу Близнаци ќе бидат поврзани со јавниот живот. Иако постигнувате успех, тремата и внатрешната напнатост се неминовна цена за постигнатото. Доколку се јават емотивни проблеми и судири, најдете поповолен момент за расчистување. Задоволството најдете го во работата, или во занимавањето со спорт.

РАК
Убавиот период продолжува. Посебно ве радува богатиот емотивен живот. Но, што е многу, многу е. Прашајте се дали можеби претерувате со изливите на нежност и отвореност кон саканото лице. Реагирајте уште утре, поради тоа може да паднете во немилост. Разум или чувства? Најдобро е некоја златна средина.

ЛАВ
Засилената енергија е комбинирана со пречувствителни реакции, па лесно ќе бидете во ситуација да заплачете. Се советува да не губите глава и да не кревате паника, туку разумно да ги согледате своите позиции. Опасноста од повреди, исто така, постои, но со разумно и смирено однесување успешно ќе ги елиминирате.

ДЕВИЦА
Можни се проблеми во комуникацијата со соработниците, предизвикани од вашата нервоза и пречувствителност. Доколку не сакате да правите шеги на своја сметка, не правете им го тоа на другите. Ќе ви се понудат можности за патување, било да станува збор за работа, или за одмор, а се знае дека тоа најмногу го сакате.

ТЕРЕЗИЈА
Пречувствителни сте на ударите отстрана, а особено сте неспособни да го увидите својот степен на одговорност. Не ги обвинувајте другите за сопствените неуспеси. Размислете за тоа колку сте сами одговорни за нив. Најлесно е да ја префрлите одговорноста на другите, но ништо нема да постигнете со тоа.

СКОРПИЈА
Го избравте вистинскиот момент за да се активирате. Никогаш не е доцна, но вие по правило носите вистински одлуки во погрешно време. И покрај се’, ќе бидете задоволни. Следниот период е одличен за средување на љубовниот живот, во смисла на бегство од пропаднатата врска, или прифаќање на маните на партнерот.

СТРЕЛЕЦ
Се’ е во знакот на успешна деловна соработка и прекрасни контакти. Ја имате поддршката на Овните, кои единствено во ваше друштво не се незгодни. Со некого се допишувате и ги планирате идните случувања. Бидејќи се’ уште имате нерешени проблеми, почекајте уште неколку дена за да ја донесете конечната одлука.

ЈАРЕЦ
Бидејќи се’ чувате во себе, може да си го загрозите здравјето. Не се обѕрнувајте на околината. Таа не е вредна за вашето внимание, туку свртете се кон оние работи што ви претставуваат задоволство. Само така ќе ја надминете кризата во денот. Емоциите речиси секогаш лажат, но разумот никогаш.

ВОДОЛИЈА
Избегнувајте возбуди и насилство отстрана. Проблем на денот е мрзливоста, која донекаде ви ја отежнува реализацијата на една важна задача. Се советува до средината на декември да не вложувате пари, да не почнувате работи, туку да ги завршувате. Можни се полесни здравствени проблеми.

РИБИ
Занимавањето со разни работи и спорт ви помага да се чувствувате фантастично. И натаму сте во фаза на емотивно задоволство, но и на преголеми очекувања. Колку сте подготвени да се жртвувате? Преокупирани сте исклучиво со себе и со сопствените потреби. Денот е лош за практични работи и финансиски вложувања.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>