Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за четврток (12.10.2023)

Овен
Размислете на кој начин треба да ја подобрите својата работна положба. Немате потреба да ги обвинувате другите за своите неуспеси. Ќе имате чувство дека партнерот крие од вас многу работи.

Бик
Се обидувате да смислите нови и корисни решенија, но вашата средина нема доволно волја и трпение да ви се придружи. Избегнувајте семејни но и љубовни расправии. Тие најмалку ви се потребни.

Близнаци
Немате причина да се преценувате себе си. Потребно е реално и коректно да се претставитге пред вашите соработници. Понекогаш некои обврски претставуваат голем товар, но се е одлично кога на време ќе се заврши.

Рак
Некој го забавува вашето влијание и ги пореметува вашите работно- финансиски планови. Немате потреба работите да ги доживувате премногу трагично. Размислете за некое соодветно решение.

Лав
Имате лошо претчуство во исчекувањето на некој одговор за работна соработка. Доволно сте паметни па припремате и некои дополнителни решенија. Не дозволувајте другите да ве оптеретуваат со глупости.

Девица
Идејата или работата која ја избравте претставува вистински погодок. Обидете се да оставите добар впечаток на вашите соработници. Понекогаш некои мали работи можат да откријат нечија непрофесионалност.

Терезија
Некој во вас поттикнува креативна љубопитност и желба за нови сознанија. Прифатете некои корисни идеи кои можат да ја унапредат вашата работно-финансиската соработка.

Скорпија
Средината нема доволно разбирање за вашите креативни идеи и интереси. Сепак, не расудувајте на основа на првиот впечаток. Во љубовта затишје. Како совет – не зборувајте премногу.

Стрелец
Некој ве наведува на погрешен избор во работната ориентација. Постојат работи кои ги правите во тајност, што дополнително ги отежнува договорите со вашите соработници. Дали е тоа во ред ?

Јарец
Потребно е јасно да ги дефинирате своите работни цели и да се усогласите со соработниците околу вашите интереси. Тешко се согласуавте на компромис, но моменталните услови не дозволуваат да ја спроведете личната волја.

Водолија
Постојат некои тешки околности кои изненадно ги комплицираат вашите работни договори. Од вас се очекува разумно и ефикасно решение. Новите доживувања прифатете ги во оптимистички стил и превземете одговорност.

Риби
Ве интересираат конкретни резултати, но во средбите со соработниците секој заговара стил или тактика која најдобро ја познава. Доколку ви е да ги остварите своите приоритетни цели, превземете иницијатива во одлучувачки момент.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>