Top

Bentley R – Концепт

Група италијански дизајнери предводени од Alexander Kotlyarevsky деновиве ги обелоденија анимациите за новиот изглед на Bentley , серија R. Моќниот убавец ќе го придвижува 8.0L V8 мотор со капацитет од 800 коњцки сили. Елитната лимузина ќе биде произведувана по нарачка за луѓето со длабок џеб.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>