Top

FREE Download: АКО СУМ ЛУД – Арија Бенд

Момците од Арија Бенд се враќаат на музичката сцена со одлична поп – рок нумера потпишана како “Ако сум луд“, за која веќе е изработен и видео клип, а чија промоција ќе се случи наредната недела.Зад “Ако сум луд” авторски застанаа Јован Јованов /музика/, Иван Јованов и Дамјан Лазаров /аранжман/ и Елвир Мекиќ /текст/. Целиот материјал е снимен и продуциран во студиото “Јованови“.

ТУКА (десен клик и изберете save link as.. / save target as..) симнете ја “Ако сум луд” и збогатете ја Вашата домашна аудио колекција!!

Овој сингл претставува наша прва соработка со Јован Јованов и морам да признаам дека сме навистина задоволни и сум сигурен дека соработката и понатаму ќе продолжи. Воедно би сакал и да најавам дека овој пат “Арија” на голема врата се враќа на македонската музичка сцена, а пред официјалниот албум ке следат уште неколку синглови проследени со видео записи.” – изјавува Орце Димитровски.

iLike.mk ја поддржува македонската музичка сцена и дава несебичен придонес кон промивирање на истата. Вашите новитети (песни, спотови, фотографии, најави за концерти и сл.) ги очекуваме на contact@ilike.mk.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *