Top
Gorda-zena

Победнички квалитети кај жените кои освојуваат

Шармантната жена е онаа која лесно се забележува, таа едноставно зрачи со освојувачка енергија. Волшебен е, посебен, се истакнува, посебен магнетски шарм или привлечност. Многумина шармот го поврзуваат со физичкиот изглед, а тоа нема врска, се работи за пристап, комуникација, став. Шармантната жена е онаа која прави другите да се чувствуваат посебно.

Овие квалитети откриваат исклучително шармантна жена.

Правите другите луѓе да се чувствуваат важни
Обрнувате внимание на другите луѓе, секогаш сте подготвени да ги слушате, ве интересираат нивните приказни. Вие сте топла личност чии очи зрачат со благородништво, имате посебен гест, сочувствителен сте и вашите движења покажуваат – јас сум со тебе. Пристапни сте, љубезни и отворени за односи со другите.

Имате одлични вештини за јавно говорење
Шармантните луѓе знаат да зборуваат концизно и да ја пренесат својата поента. Ако сте подготвени да зборувате пред повеќе луѓе, знаете да го задржите вниманието на себе и на своите зборови, тогаш зрачите со шарм.

Ги потенцирате вашите најдобри особини
Шармот не значи да бидете најубавата личност во собата, туку да знаете да ги истакнете своите квалитети. Доколку не го осудувате својот изглед, туку се трудите да ги истакнете убавите нешта, сакајте се себеси и своето тело, тогаш имате големи шанси да имате одредена доза на шарм. Самодовербата е поврзана со шармот. Исто така, го истакнувате најдоброто во вашиот карактер – вештините, позитивните квалитети, талентите.

Имате развиена смисла за хумор и знаете да се забавувате
Сакате да танцувате, да ги смеете другите, да започнувате нови авантури, вие сте иницијатор за големи активности. Секогаш е забавно со вас и луѓето уживаат во вашето друштво. Секогаш имате интересна приказна, искуство што другите сакаат да го слушаат.

Позитивни сте
Во сè гледате добро, дури и кога има турбуленции и проблеми. Вие сте оптимисти и го набљудувате светот низ розови очила – секогаш наоѓате одлична можност да учите и да растете, за вас тоа е пад на лекциите. На луѓето им давате поддршка, поради што често сте изборот за најдобар пријател.

Насмевката е ваша моќ
Сакате да се смеете и постојано се трудите да бидете насмеани. Ништо повеќе од насмевка не остава впечаток на позитивна и пријатна личност. Кога се смеете, зрачите и на тој начин привлекувате други луѓе.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>