Top
zeleno-smudi

Зелен терминатор на маснотии

Работата на метаболизмот треба да ја поттикнете многу овошје и зеленчук. Токму таков е овој пијалак кој лесно се подготвува и може да замени оброк или меѓуоброк. Тој ќе ве засити, а високата доза на протеини од млечните масти ќе го поттикне согорувањето на калории и масти во организмот.

Состојки:
– 1 шолја листови спанаќ
– ½ шолја свежа краставица
– 1 стебленце целер
– ½ банана
– ½ шолја ананас
– 170ml немасен јогурт
– ½ шолја вода
– неколку коцки мраз

Подготовка:
Блендирајте ги сите состојки додека не добиете густа и кремаста зелена смеса.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *