Top
voda so ovosje i zelencuk

Пијалок кој го топи салото во пределот на стомакот

Многу од луѓето, особено после зимата имаат проблем со масни наслаги во пределот на стомакот. Овој пијалок буквално го топи салото на ова критично место.

За подготовка ви се потребни следните состојки:
– 2l вода
– 6 грејпфрути
– 1 мандарина / портокал
– ½ краставица
– неколку свежи ливчиња од нане

Начин на подготовка:
Исчистете ги овошјето и зеленчукот, испасирајте ги во садот со вода, па потоа додадете нане и мраз. За подобар ефект оставете го напитокот два часа, а тогаш конзумирајте го во текот на целиот ден.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>