Top
Vodolija

Што треба да знаете за жена Водолија?

Прекрасна, непредвидлива, слободоумна, мирна, чудна, ексцентрична, пријатна, искрена, квалитетна, иновативна, забавна, оптимистичка, оригинална, флатерична – со еден збор, жена Водолија. Дел од нејзината привлечност лежи во нејзината неразбирливост и невоздржаност, често е тешко да се разбере и сфати, но тоа е затоа што жената Водолија е секогаш само своја. За неа не важат стереотипите и невозможно е „да ја ставите во фиока“ бидејќи е отворен неконформист и бега од општествените правила и норми. Секогаш работи сама и не сака кога другите и кажуваат што да прави. Од друга страна, хуманитарецот има големо срце и секогаш е подготвен да помогне, без разлика дали се работи за финансиска, емоционална или каква било помош. Сака напредок, но на личен план не сака промени. Таа е многу приврзана за своето минато и спомените кои ги чува како свое најголемо богатство, а лојалноста ја носи на едно ново, подлабоко ниво – не само што останува лојална на својот партнер, туку и на одреден бренд, продавница, ресторан, тим, пејачка.

Секс и врски
За жената Водолија, животот е игра во која секој игра според своите правила. Кога станува збор за љубовта, тие ќе се погрижат играта да биде особено забавна и никогаш досадна. Но, нејзиниот лесен поглед на животот и љубовта не значи дека таа лесно се заљубува. Напротив, ѝ треба време да се поврзе со некого емотивно и да и верува на друга личност. Кога е во врска, ја цени својата независност, слобода и „простор за дишење“ (што се совпаѓа со нејзината припадност во групата воздушни знаци), а тоа му го дава на партнерот. Водолијата секогаш ќе чува дел од себе што нема да им го открие на најблиските. Оригинална и непредвидлива, на својот партнер ќе му пружи задоволства за кои претходно не ни знаел дека постојат. За неа нема кочници во спалната соба, сака да експериментира и со задоволство ќе проба се, па дури и секс во јавност. Нејзини идеални партнери се Риба, Близнаци, Стрелец и Овен.

Пријателство
Додека оди по улицата, таа одвреме-навреме ќе паузира за да се поздравува со луѓето што ги познава. Поради тоа изгледа дека е пријателка со сите, но тоа се всушност познаници и драги луѓе кои ја сакаат бидејќи жената Водолија сака да биде во добри односи со сите и бега од конфликти и кавги. Што се однесува до пријателите што им дозволува целосно да и се зближат, може да ги изброи на прстите од едната рака. Таа лесно може да биде резервирана кога се во прашање нејзините вистински чувства, поради што нејзиниот круг на вистински пријатели е многу потесен од многу познаници. Таа е дарежлива и секогаш е тука кога му треба на пријател. Жената Водолија се дружи со луѓе со кои ја споделува љубовта кон независноста и интелектуалните определби и аспирации. Ова е жена која секогаш можете да ја побарате за искрен совет и која секогаш ќе ги има вистинските утешни зборови.

Изглед
Суптилна и шармантна насмевка, спуштени очи, привлечен нос, силна вилица, дупки на образите, мека кожа, темна, густа коса и грациозен став, се некои од карактеристиките на физичкиот изглед на жената Водолија. Тие не се олицетворение на врвна женственост и страв, тие уште почесто се приклонуваат кон момчешки изглед, но токму затоа се барани во светот на манекенството каде што владее андрогениот изглед. Тие се обично витки и високи, иако нивните вратови може да бидат пократки и пошироки. Блескавите очи даваат голема живост, но често имаат сериозен израз на лицето. Ги краси чист и артикулиран глас. Сепак, без разлика како изгледа однадвор, без разлика на најсериозниот израз на лицето, ведрата жена Водолија секогаш ќе ужива и ќе биде задоволна внатре.

Стил
Не ги следи трендовите, згора на тоа, сака да носи сосема спротивно од она што е „ин“, па во сезоната кога сите носат мини здолништа, жената Водолија ќе ја препознаете по тоа што носи макси здолниште. Смела и храбра, таа сака да привлекува внимание и шокира со својот еклектичен и разновиден моден стил. Еден ден ќе има светло розева коса и ќе носи ексцентричен накит како пирсинг на лицето, а следниот ден ќе биде облечена во сериозен деловен костум и косата повторно ќе и биде во нормална боја. На неа, дури и навидум некомпатибилните парчиња прават добра комбинација, како фина свилена блуза во комбинација со панталони. Во нејзината гардероба секогаш ќе има авангардна облека, а фризурите кои ги претпочита често се шик и неконвенционални – во однос на начинот на кој ја потстрижува косата. Најмногу и прилегаат светли и весели бои како тегет, тиркизна, светло розова и смарагдно зелена боја. Убавината без суровост и е мисла водилка при купувањето козметика, поради што избира брендови кои не тестираат на животни, а често знае да прави и природни козметички производи.

Стил на шопинг
Никогаш не оди во шопинг со список на работи што треба да ги купи, но со задоволство ќе купи нешто што ќе и привлече внимание. За неа тоа не се големи, „стерилни“ трговски центри, туку помалку популарни локални продавници во кои ќе најдат „винтиџ“ парчиња, кои ќе се впарат во уникатни комбинации. Со задоволство ќе оди на шопинг со пријателите, но повеќе за да помине време во добро друштво отколку да купи нешто.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>