Top
kokosovo_maslo

Кокосово масло и банана за минус килограми

Голем број на луѓе во светот се соочуваат со дебелина, што не е само естетски проблем туку и сериозен здравствен проблем. Дебелината е директно поврзана со појавата на дијабетес и кардиоваскуларни болести. Со цел да се ослободат од вишокот килограми колку што е можно поедноставно, луѓето консумираат разни производи кои ветуваат експресно губење на тежината, но во пракса тоа е далеку од вистина. Освен тоа, постојат различни ригорозни препарати кои без претходна консултација со доктор, лошо се рефлектираат врз целокупното здравје. За решавањето на овој проблем, многу луѓе редовно го консумираат следниот пијалок.

Рецепт:
1 зрела банана, 1 излупен портокал, 1/2 чаша кефир или немасен јогурт, 2 супени лажици ленено семе, лажица кокосово масло, 1/4 од лажица свеж ѓумбир и 1 – 2 супени лажици сурутка во прав. Пијте го овој делотворен пијалок секое утро, најмалку половина час пред појадокот. Терапијата треба да трае најмалку еден месец.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>