Top
Palachinka-Miki-Mouse-iLike-mk

Вистинска радост за вашите деца: Мики Маус палачинки

Голем број родители имаат проблем да ги натераат своите деца да јадат. Во потрага по трикови и идеи со кои ќе ги намамите вашите дечиња да јадат, наидовме на овие интересни Мики Маус палачинки.

За нивна подготовка потребни ви се:

  • 200 грама брашно
  • 300 мл млеко
  • 1 печиво
  • 1 јајце
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица какао

Смесата лесно се подготвува, а откако ќе ја направите, следете ги видео инструкциите:
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *