Top
Jajce_svetski_rekord_iLIke_mk

Приказната за јајцето кое го сруши рекордот за најлајкувана фотографија на Инстаграм

Инстаграм доби нова најлајкувана фотографија. На неа нема сценски настап, егзотична дестинација или модна комбинација… туку едно обично јајце.

До неодамна, Кајли Џенер го држеше рекордот за најпопуларна фотографија. Стануваше збор за фотографијата на која нејзината мала ќерка Сторми ја држи за палецот, која за неполна година собра 18,4 милиони лајкови.


View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Но, изминативе 10-тина денови масовно се шири фотографија од јајце, објавена со цел да се постигне светски рекорд. Досега „популарното“ јајце има над 39,2 милиони лајкови.


View this post on Instagram

A post shared by EGG GANG (@world_record_egg) on

Секако, за ова дозна и популарната Кајли Џенер, која не остана рамнодушна и објави кратко видео во кое крши јајце.


View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>