Top
Provovias-2015-iLike-mk-F

Раскошни венчаници од Ели Сааб за „Pronovias“, колекција 2015

Шпанскиот бренд „Pronovias“ ја претстави колекцијата на венчаници за наредната календарска година. Нивниот слоган е „Сѐ што треба да направите е да сонувате!“, а прекрасните венчални фустани произлегуваат од ателјето на реномираниот либански дизајнер Ели Сааб.

Фустаните изгледаат навистина скапо и богато со впечатливи цветни апликации и многу кристали.

Provovias-2015-iLike-mk-002

Provovias-2015-iLike-mk-003

Provovias-2015-iLike-mk-004

Provovias-2015-iLike-mk-005

Provovias-2015-iLike-mk-006

Provovias-2015-iLike-mk-007

Provovias-2015-iLike-mk-008

Provovias-2015-iLike-mk-009
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *