Top
fejsbuk-statusi-iLike-mk-F

Најпопуларните фејсбук статуси (22.10.2014 – 31.10.2014)

Како највпечатливи статуси на социјалната мрежа „Фејсбук“, во период од 22 октомври 2014 година до 31 октомври 2014 година, ги издвојуваме следнивe:

Колку „да“ ви тежи едно „не“?

Филип Стојановски

Животот е лесен.
Како пливање.
Со врзани раце.
И нозе.
Со камења на грб.
Во солна киселина.
Додека баба ти те кара дека не си јадел.

Филип Стојановски

Колку снуза ви е тешко станувањето?

Филип Стојановски

Од тешкотии во зима, најмногу мразам кога сум покриен и треба да станам да мочам.

Филип Стојановски

Во ресторан во Македонија:
– Добар ден, повелете…
– Добар ден, што ќе ми препорачате?
– Оди си од државава побргу, туку што ќе нарачаш?

Филип Стојановски

Ако не пуштаат парно, барем нешто музика нека пуштат, да не се пресам на празно!

Филип Стојановски

Што џабе си купувала проѕирна кошула, си можела само по прслук да излезеш.

Филип Стојановски

Јас разбирам да се сакате, ама цело време да сте заедно, а кога не сте заедно да зборувате на телефон не можам да разберам.

Филип Стојановски

Сакам Божиќ со најблиските и со камин и со елка и со подароци и со сијалички на прозор и со сè.

Филип Стојановски

Мрзата е најголем непријател на талентот.

Филип Стојановски

Најмногу сакам кога ќе ми се јават „онака“. На тие им значиш.

Филип Стојановски

Од зима, најмногу го мразам делот кога треба да облечам ладни фармерки.

Филип Стојановски

Не си ги барајте бившите во идните.
Има причина зошто се бивши.

Филип Стојановски

- Дали засекогаш ќе бидеш покрај мене?
– Ама јас на Рекорд се симнувам!

Ина Многу Фина

Ќе ставала тетоважа…Срц, за таа килажа графит се вика, добро?

Ина Многу Фина

Како да исфилтрираш сељаци од твојот паблик профил:
1. Пишуваш “Нашиот испеа најбоље на Гранд”
2. Гледаш кој лајкал и коментирал
3. Блок!

Ина Многу Фина

“Скопје гори” да се прекрсти во “Скопје смрди”

Ина Многу Фина

Одувек сум знаела да изберам погрешни пријатели и вистински штикли!

Ина Многу Фина

Англиски: Ok, bye
Албански: Aj tung
Македонски: Епа ајде тогаш, важи, обавезно да да, ќе ја поздравам фала, важи, важи, не не не заборавам таман работа, ајде, да да, ај ај.

Ина Многу Фина

Сопругата на хрватскиот премиер: Ако ви е скап лебот, сечете го на потенки кришки
Јас: Ако си глупа, не давај изјави!

Ина Многу Фина

Потрошувачката кошничка е 30 000 денари. Кузнае колку е количката.

Ина Многу Фина

Јас и да добијам карти од Виз Ер ќе ми фалат пари за до аеродром.

Ина Многу Фина

- За колку ќе си готова? Сега е 8.
– За пола саат, во 10 биди доле.

Ина Многу Фина

Уживам во кафево ко да ми е задње пошо кај и да е ќе дознае мајка ми дека стаив у машина бели и шарени заедно.

Ина Многу Фина

Вие шо ми давате совети за мое добро, одјебете за ваше добро!

Ина Многу Фина

Бабо, сплети ми 100 евра!

Ина Многу Фина

Се будиш од попладневна дремка и не знаеш кај си, кој ден е, дали е ден или ноќ, дал имаш сестра или дечко….ок, дечко сигурно немаш…

Ина Многу Фина

- Бабо имам ебола!
– Донеси го да ти го испере баба!

Ина Многу Фина

Веќе и мечките сон не ги фаќа во Македонија.

Влатко Васиљ

- Кои сте вие???
– СТУДЕНТИТЕ!
– Што сакате???
– Ништо бе ништо… кој рекол дека сакаме нешто, уживај…

Влатко Васиљ

Таа што кога си исончан те лупи нежно и внимателно како пиперка за ајвар, е таа да си ја чуваш бе лепотане.

Филип Черноземски

За Halloween треба да ги објавуваат таблоата со слики без фотошоп.

Филип Черноземски

И кога мислам дека не мислам на тебе, пак мислам на тебе.И кога мислам дека не мислам на тебе, пак мислам на тебе.

Филип Черноземски

Викајте ме расист ама го јадам само белото месо од кокошката.

Филип Черноземски

Во ресторан:
Како го сакате стекот господине?
– Еднаш сликан на инстаграм.

Филип Черноземски

Единица мерка за мрзливост да измиеш садови:
– Треба да покиснат.

Филип Черноземски

Спонзоруша – модерен коледар.

Филип Черноземски

Сезоната на “Каде за Нова Година?” е отворена.

Филип Черноземски

Јас го разбирам светот единствено како поле за културен натпревар меѓу народите за тоа кој ќе ни даде повеќе иселенички визи. – Гоце Делчев 2014

Филип Черноземски

Ме сакаш?
– Истрагата е во тек.

Филип Черноземски

Од вештерки во живо сум видел кафански пејачки.

Кристијано Крис Манев

Душо не треба да се маскираш ти и онака си тиква.

Кристијано Крис Манев

Ќе видите сите кога ќе се осамостојам, кога ќе обезбедам сопствен кров над главата, па ќе умрам.

Драган Серафимоски

Не ме ставај настрана, ќе ме заборавиш.

Драган Серафимоски

Денеска разговарав со креветот и ми вели: „Одамна не сме врзале никого за мене“. Емотивен е многу, сака да се врзува.

Драган Серафимоски

- Еднаш барем да ме прашаше како ми е!
– Како ти е?
– Не ме прашуј како ми е!

Драган Серафимоски

Данте, направи ми еден круг да паднам во него.

Драган Серафимоски

Во Ресен за Halloween не се маскираме зошто срамота е.

Иван Татарчев Дургутовски

Одам до App Store да земам некој ап, ме уби главата од сабајле.

Иван Татарчев Дургутовски

Да бев турист и јас ќе се сликав со „барокните“ фасади. За да ги покријам.

Иван Татарчев Дургутовски

Билјана бесплатно белеше. Пошто за во CV ѝ било.

Иван Татарчев Дургутовски

Не мора да го враќаме часовникот еден час.
Во Македонија сме барем неколку века назад.

Инес Ефремова

Кога си дете се нервираш што не си возрасен.
Кога си возрасен, се нервираш што не си дете.
Кога си пубертетлија, само ги нервираш сите.

Инес ЕфремоваОставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *