Top
fejsbuk-statusi-iLike-mk-F

Најпопуларните фејсбук статуси (08.10.2014 – 14.10.2014)

Време е да ја збогатиме категоријата „Фејсбук статуси“ со уште некој интересен статус кој успеавме да го забележиме во изминатите 7 дена.

Воедно, да ве потсетиме дека и вие можете да партиципирате со некој статус кој ви оставил впечаток, ве насмеал или замислил. Единствено што треба да направите е да го оставиете тука, а ние со задоволство ќе го објавиме.

Вадам слушалки, влегувам на факултет, дипломирам, идам у завод се вработувам, се мажам, деца раѓам, се разведувам – отплеткувам слушалките.

Ивона Гуцева

Ако секој ден е подарок, може негде да го вратам понеделник или да го сменам за сабота?

Ивона Гуцева

Еден мој близок другар ми рече дека престанал да пие. Ќе ми недостига.

Ивона Гуцева

Докторот: „Шо знам… а да ти дадам да пиеш некои антибиотици?“
Татко ми: „Не, не…не смеам.“
Докторот: „Зошто?“
Татко ми: „Ракија пијам.“

Ивона Гуцева

- Ме сакаш ли?
– Да бе, немам друга работа.

Филип Стојановски

Едвај чекам да залади, па да облечам чизми, ѕиври, фармерки, три дуксери, дебела јакна, капа, шал и ракавици и да се тркалам по улица.

Филип Стојановски

По улица видов една пудра што ставила малку девојка позади неа.

Филип Стојановски

Кафе без кофеин, пиво без алкохол и луѓе без човечност.

Филип Стојановски

Годините биле само бројка. А за парите не го викате тоа, а?

Филип Стојановски

Опиши се со три збора: Шо ќе јадеме?

Ина Многу Фина

Не си ти крив, крива е мајка ти шо не ја болело глава!

Ина Многу Фина

Колку имам за спиење денес, не знам дали ќе постигнам.

Ина Многу Фина

Купив уште два пара чизми….да ми провали некој дома ќе мисли овде живее стоногалка.

Ина Многу Фина

До сите мажи и жени што ќе гласаат ЗА законот за абортус: Швалерките деца да ви изродат!

Ина Многу Фина

Македонија прва ја донесе Еболата во регионот!!! Скапете комшии!!!

Ина Многу Фина

Теорија на родителизам: Кога мислиш дека си добар родител бидејќи не го вакцинираш детето.

Иван Медо Димоски

Влага контролор у автобус, си вади карта, ја откуцуе и си ја проверува. Која самоконтрола човече. Браво!

Влатко Васиљ

Уште 2 месеци до препевите на Мараја Кери од новогодишни песни.

Филип Черноземски

Секогаш кога ќе видам бивша со дете, проверувам дали личи на мене.

Филип Черноземски

Единствено полошо од луѓе што се буткаат преку ред се погледите на луѓето што ми ги праќаат кога се бутам преку ред.

Филип Черноземски

Тенка е линијата помеѓу упорен и напорен.

Филип Черноземски

Ако некој ти нуди да се прснеш со неговиот дезодоранс тука нешто смрди.

Кристијано Крис Манев

Мамо нели не сум дебела?
– Не си, ајде спој ги твојот кревет и на брат ти и легни си.

Кристијано Крис Манев

На Фејсбук ќе се сопнете трчајќи да се пофалите со пудингот, а да ви дојдам дома кикирики ќе ми извадите.

Кристијано Крис Манев

Ист сум на сите јазици во светот.

Драган Серафимоски

Тоа што го нарекуваш емоција не би го допрел ни со стап.

Драган Серафимоски

Се договарам со животов да биде убав.

Драган Серафимоски

- Што носите во куферот?
– Имам зборови, книги и аномалија во пренесување емоции.

Драган Серафимоски

Ако ми се слоши, викнете ми пајак. Стигнува 100 пати побрзо од Брза помош. Проверено!

Петар Ѓошев

Од еротика најмногу сакам долго и бавно миење на заби.

Иван Татарчев Дургутовски

Светот ти е мал и досаден колку што ти се големи предрасудите.

Инес Ефремова

Не е проблем да сонуваш да имаш семејство.
Проблем е некој да ти кажува што е твојот сон.

Инес Ефремова

А, една епидемија на љубов да покосеше?

Инес Ефремова

Да се договориме нешто пред спиење. Празно место нема пред интерпункциски знак, туку по него. Очи ме здоболеа од неписменост. А и душа.

Соња ИсмаилОставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *