Top
fejsbuk-statusi-iLike-mk

Најпопуларните фејсбук статуси (01.10.2014 – 07.10.2014)

Драги наши посетители, започнуваме со нова категорија „Фејсбук статуси“. Отсега, еднаш неделно, ќе објавуваме по неколку фејсбук статуси кои биле популарни во изминатите 7 дена. Ќе настојуваме да опфатиме тематски различни статуси, но не политички и навредливи.

Во оваа категорија можете слободно да се вклучите и вие, со оставање на коментар на крајот од оваа содржина или пак преку нашата контакт форма.

Статусите ќе ги пренесуваме без цензура и лекторирање, со цел да се задржи автентичноста.

Само деца бројат овци додека да заспијат.
Бројте си ги долговите, парите до први, грешките, болките и плачете у перница додека не заспиете, ко возрасни луѓе.

Ивона Гуцева

Најдолгата врска ми е кабелчето од полначот.

Филип Стојановски

- Колку е патаринава?
– 40 денари.
– Ќе ја купам!!!

Ина Многу Фина

Ако урнебес салатата се измислеше во наше време ќе се викаше хаоспичкелудило.

Иван Медо Димоски

Сличноста меѓу факултет и Епл? 1000 евра за шестка.

Богдан Илиевски

Кај си?
На забар.
Што прајш?
Колата, ебате.

Влатко Васиљ

Легендата вели дека ако не направиш селфи од својата спортска активност со хаштаг за здрав живот калориите ќе си се вратат назад.

Филип Черноземски

Потсмевање на друга личност е преискомплексираност кон самите себе!

Мики Недиќ

Ако се чекирала на Водно не значи дека се дупела. Може чај бере. Леле какви зли усти имате!

Кристијано Крис Манев

Ме боли туѓата ограниченост понекогаш.

Драган Серафимоски

Исончана сум била, не ослабена, ебате глупавата!

Марија Зафирова

Моментот кога СТРАШНО ти се оди во WC и лифтот тргнува нагоре. Gravity, fuck you.

Иван Татарчев Дургутовски

Дали се смета за мулти-таскинг способност да заебеш сè одеднаш?

Инес ЕфремоваОставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *