Top
prvut

Како да подготвите лосион против првут?

Првутот е непријатен проблем со кој се соочуваат многу луѓе. За да се решите од снежниот изглед, пробајте го овој лосион.

Состојки:
Лаванда 15g
Камилица 25g
Лимонов сок 50ml
Вода 300ml

Лавандата и камилицата се варат до зовирање, се тргаат на страна се процедуваат и се остава да се оладат. Потоа се додава сокот од лимон.

Овој лосион се употребува со секое миење на косата со што се спречува појавата на првут, опаѓањето на косата, го зајакнува коренот на влакното и дава сјај.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>