Top
vencalen-fustan-spleten-vo-avtobus-iLike-mk

Си сплетила венчален фустан додека се возела во автобус

Најголем дел од луѓето додека се возат со автобус читаат книга, слушаат музика, муабетат или се занимаат со својот смартфон. Но, оваа девојка е сосема поинаква. Таа успеала да го сплете нејзиниот свадбен фустан додека се возела во автобус.

За материјалот од кој е изработен фустанот построшила само 30 американски долари, а на „големиот ден“ изгледала фантастично.

Таа вели дека планира да го бојадиса фустанот со боја за текстил и истиот да го носи на други свечености.

Интерсено, зарем не? :)
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *