Top

iPad 2 пристигнува. Count down!!

Конечно, долгонајавуваниот и очекуван ејплов iPad 2 пристигнува. Неговата промоција е закажана за 11-ти март. Технички појак од неговиот претходник, iPad 2 нуди поголема мултифункционалност на оперативниот систем, две камери, батерија со капацитет за 10 непрекинати часа работа, dual – core А5 процесор, 9,7 инчен дисплеј со led позадинско светло.. iPad 2 ќе биде потенок за 33% во однос на iPad, но истовремено, и потежок поради батеријата. Повеќе информации можете да добиете на неговата официјална страна. Apple фанатици стрпете се до 11-ти март.

Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
3 Коментари

Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *