Top
Toshe-Proeski-iLike-mk

Најавен нов постхумен албум на Тоше Проески

Од фондацијата „Тоше Проески“ соопштуваат дека на 13 октомври ќе биде објавен нов носач на звук насловен како „Secret place“.

Албумот е работен во студиото на англискиот продуцент Енди Рајт и содржи седум сосема нови композиции, како и три преработки на веќе познати хитови.

Големиот концерт во чест на Тоше, каде што ќе бидат промовирани песните од новиот албум, ќе се одржи во ВИП-арената „Борис Трајковски“ во Скопје.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>