Top
Tose-Proeski-1981-2007-356963_1024_768

Преслушајте ги „Ефта пуране иконе“ и англиската верзија на „Малечка“ од легендарниот Тоше Проески

И оваа година, фановите на нашата музичка ѕвезда Тоше Проески го создадоа традиционалното ѕвездено небо. Настанот беше искористен за промовирање на нова песна од македонскиот пејач. Станува збор за „Ефта пуране иконе“ („Седум стари икони“) снимена на ромски јазик. За истата, е изработено и видео направено од досега необјавени снимки од Тоше.

Воедно, пред обожавателите беше претставена и англиската верзија на големиот хит „Малечка“.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *