Top
apartman1

Мал стан во Украина со акцент на дрво

Дизајниран од Eugene Meshcheruk, овој мал светол стан е трансформиран за една млада фамилија и се наоѓа во  Украина. Првиот чекор во редизајнирање  на овој дом е  да се отвори просторот на живеење на колку што е можно повеќе. Новата фокусна точка е суптилна поделба  на кујната и дневната соба со т.н. ѕид изграден од панели од иверица. Дрвени плочите, штици и тули се со различни текстури и бои, а бледо жолтата база создава пријатна атмосфера. Истата топлина се пренесува и во спалната соба, каде има бела транспарентна завеса која создава интимна атмосфера помеѓу креветот и малиот работен простор.

apartman2

apartman3

apartman4

apartman5

apartman6

apartman7

apartman8

apartman9
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *