Top
Summer-seks-iLike-mk

Летото е најдоброто време за секс

Лето, позитивни вибрации, плажа, мирис на море и тоа како ја разгоруваат желбата за секс. Во продолжение куса елаборација на тема секс и лето.

  • Топлината нѐ принудува да носиме помалку облека на себе. Затоа се чувствуваме попривлечни, а имагинација работи подобро.

  • Сексот во вода никогаш не се заборава. Скриено место во море или езеро е совршен за водните љубители на страста.
  • Секс на отворено, односно во шума, на зајдисонце и со човек кој ќе ве милува како никогаш порано. Сето ова доведува до максимално сексуално задоволство.
  • Потта ја зголемува возбуда, ќе го разгори оганот во вас и желбата за секс. Испотеното тело на партнерот ве повикува да го допрете.
  • Дури и оние кои не вежбаат, најдобро изгледаат во лето бидејќи губат од својата телесна тежина кога ќе дојдат летните месеци. Кога вашето тело е во добра форма, тогаш имате растечка самодоверба.
  • Не постои личност која не фантазира за летна авантура. Дури и оние кои се во врска имаат подобар сексуален живот кога се на одмор, бидејќи се ослободени од секојдневниот стрес.
  • Летните вибрации добро се покажуваат во спалната соба. Скара, пливање и релаксација доведува до фактот дека сте во подобро расположение, а кога ќе си одите дома, расположението пренесете го на својот партнер.
  • Летото го буди бунтовникот во нас, односно топлината може да направи да се погледнеме малку диви. Тогаш сме поподготвени да го смениме сексуалниот живот и да се обидеме со нови работи.
  • Дозволете вашиот човек да го протрие целото тело со заштита за сонце, додека сте на плажа. Ќе ви се одолжи кога ќе одите во собата.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *