Top
raskinuvanje

Хороскопските знаци и враќањето кај бившите

Сѐ зависи од начинот на раскинувањето, околностите кои го предизвикале крајот, но и карактерот на луѓето кои ја раскинуваат врската. Можеби во нивната одлука, хороскопскиот знак игра и мала улога.

Еве како хороскопските знаци гледаат позитивно на смирување со нивни поранешен партнер.

Нема збор за смирување, ниту помислуваат
Овен, Бик, Водолија и Стрелец се прилично решителни кога станува збор за ова прашање, па веројатно никогаш нема да одат таму од каде што некогаш си заминале.

Вообичаено не попуштаат, но често можат да прогледаат низ прсти

Близнаци, Јарец, Девица и Лав не се со позитивен став кон оваа ситуација, но во некои ситуации тие се подготвени да простат и да продолжат одново, со цел да се спаси односот што им значел.

Смирувањето е сосема нормално
Риби, Рак, Вага и Скорпија ќе простат и ќе разберат, и со многу ентузијазам ќе вложат дополнителни напори во овој однос!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *