Top

Bentley R – Концепт

Група италијански дизајнери предводени од Alexander Kotlyarevsky деновиве ги обелоденија анимациите за новиот изглед на Bentley , серија R. Моќниот убавец ќе го придвижува 8.0L V8 мотор со капацитет од 800 коњцки сили. Елитната лимузина ќе биде произведувана по нарачка за луѓето со длабок џеб.


Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *