Top

Lotus Evora S

Неодамна, на францускиот Motor Show, Lotus претстави нова спортска линија на добро познатата Evrora. Evrora S располага со 69 коњски сили, забрување од 0-60km/h за 4,8 секунди, нов систем за навигација и максимална брзина од 172km/h. Нема сомнеж дека овој британски убавец ќе биде апсолутен хит на пазарот.


Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *