Top

Моето име е љубов!

Колку пати сте се запрашале што е љубов? Љубовта значи да живееш, да копнееш, да се будиш секое утро со помислата дека некому си му потребен. Љубовта значи да сакате неговото/нејзиното лице да биде првото нешто што ќе го видите кога ќе ги отворите очите. Чувство кое нè исполнува, чувство кое може да ги помине сите препреки само за да спои две срца. Љубовта е единственото нешто кое кога ќе се подели помеѓу двајца, се зголемува. Разликата е неверојатна, зарем не, кога за љубовта читаме, гледаме само на слики или кога навистина ќе ја доживеме? Љубам, значи постојам.


2 Коментари

  • долорес пановска вели:

    navistina prekrasno , no jas bi imala edna molba do vas….neodamna neznam pred kolku vreme tocno procitav isto taka statija z aljubovta vo koja imase fotogravija na maz koj niz nekolku fotografii koga ke se spojat izlga deka toj pravi srce so racete ke moze li nekako na mail da go dobijam toa zatoa sto navistina e unikatno , a nemozam da go pronajdam navistina vi blgodaram odnapred… <3

  • Трајче .... вели:

    Порано едвај чекав да се разбудам за да бидам повторно со неа а сега , заспивам само да сум поблиску до неа … Ми значеше се најискрено говорено … Ја сакав Од сите лаги кои што сум ги слушнал во животот нејзината ми беше најомилена Те сакам … Сега тоа е После се што следува после првата љубов е само сенка на тоа што било во минатото

Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *