Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за четврток (22.09.2022)

ОВЕН
Вашата глава денеска ќе биде кристално чиста. Комуникацијата и интуицијата се ваши посилни страни, па денешниов ден е одличен за учење и студирање. Напишете ги мејловите кои подолго време ги одложувате, средете го работниот простор и направете место за новите задачи.

БИК
Неверојатно, но денеска ќе останете без текст. Некој ќе ве надгласа и надмудри, а тоа веројатно ќе биде личност од спротивниот пол. Ќе и се восхитувате, а до крајот на денот нема да знаете што ве снашло. Поканете ја дотичната личност утре на кафе.

БЛИЗНАЦИ
Денеска вие ќе бидете шеф, иако тоа можеби и не е ваша титула. Ќе имате моќ да ги определите информациите кои бараат итна реакција и оние кои може да попричекаат. Денеска се ќе ви оди од рака, а вие ќе бидете брилијантни.

РАК
Ви стасуваат две пораки- една од непосредната близина, а друга- од далеку, но и обете ќе се покажат како пресудни за вашата иднина. Обрнете внимание на сите знаци, зборови и пораки кои ги добивате, па и оние на мејл. Во нив има скриено значење.

ЛАВ
Од сите делови на вашето тело излегуваат идеи. Долго чекавте на ваков поволен период, па сега обидете се да го искористите до максимум! Ако ништо повеќе, барем запишете ги идеите на хартија и од утре почнете да ги реализирате.

ДЕВИЦА
Сите ви зборуваат и ве оптеретуваат со низа на глупости. Премногу непотребни зборови влегуваат во вашата глава и ве стопираат во решавањето на сопствените работи. Не реагирајте сериозно, туку забавувајте се на туѓа сметка. Така ќе ви биде полесно.

ТЕРЕЗИЈА
Поседувате многу информации кои полека почнуваат да ве гушат. Преоптеретени сте и се обидувате да решите се одеднаш. Смирете се, дишете длабоко и полека решавајте ги проблемите еден по друг. Мора да искористите се што ви се пружа.

СКОРПИЈА
Секоја идеја која ја имате генерира десет нови. Знаеме дека сте широкогради, но можеби би било паметно да се фатите со реализација на една до крај. Имате премногу почнати работи, а ниту една довршена. Мора да преземте нешто по ова прашање.

СТРЕЛЕЦ
Имате исклучителна дарба да ја промашувате суштината на работите. Вашата околина ќе се држи за глава и нема да верува дека навистина тоа се случува. Некој ќе помисли дека си поигрувате со него, па оттука може да излезат низа на конфликтни ситуации. Внимателно.

ЈАРЕЦ
Денеска сте танчер, уметник, музичар, волшебник. Поставете бина и почнете, па макар да се работи и за маса во ресторан или клупа во парк. Искористете ги своите таленти и обидете се да профитирате од нив. Ќе се изненадите колку сте способни.

ВОДОЛИЈА
Не испуштајте го пенкалото од рака. Ќе видите и ќе слушнете толку многу интересни податоци што едноставно ќе мора да ги запишете за да не ги заборавите. Се наоѓате во улога на набљудувач, а тоа ќе ве научи на многу нови работи.

РИБИ
Патувајте. Тоа е единствен начин на кој ќе дознаете што навистина сакате во животот и кои се вашите идни цели. Извадете ги сите идеи од себе. Наоѓањето на смисла во нив оставете го за подоцна. Тогаш ќе имате и помош од околината.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>