Top

Луксузен ресорт на Малдивите кој ја раскажува најегзотичната приказна

Anantara Kihavah е името на луксузните вили кои ќе имате можност да ги видите во продолжение и истите се во сопственост на добро познатиот ланец луксузни одмаралишта и спа центри Anantara. Преубавите вили се сместени на Малдивите, на 35мин. пат од Малдивскиот меѓуанароден аеродром.

Комплексот Anantara Kihavah го сочинуваат 74 вили и 4 огромни резиденции, најмалата се простира на површина од 2.800 квадратни метри, а најголемата на 9.250 квадрати.
Објектите изобилуваат со висококвалитетен мермер, бамбусови дрва, огромни базени, кади за парови и џакузи, фантастично хортикултурно уредување, тераси изработени од дрво и тушеви под отворено недо.

Во рамки на комплексот се наоѓа винарска визба која му дава дополнителен луксузен дух на летувалиштето и го прави едниствено.

Цените за ноќевање се движат од 1.170 до 6.625 американски долари.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
20 Коментари

Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *