Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за понеделник (10.05.2021)

Овен
Се колебате помеѓу повеќе понуди. Ќе бидете во ситуација долго да размислувате и повторно да не бидете начисто како да постапите. Повеќето случувања денес се врзани за домот и семејството. Доколку некој ви понуди дополнителен извор на приходи, прифатете.

Бик
Смислата за натприродното е комбинирана со интуиција. Искористете ја оваа состојба на вистински начин. Бидејќи менталната конституција ви е чувствителна, подложноста на негативни влијанија е изразена, но не барајте утеха во седативи, туку свртете се кон духовната еволуција.

Близнаци
Причината поради која сте нервозни, навистина е индивидуална. Бидејќи сте личност која најмногу се нервира на работа, најверојатно, ќе бидете незадоволни од соработниците. Бидејќи станува збор за променлива состојба, издржете го предизвикот и обидете се да бидете издржливи.

Рак
Мислите дека работите не се одвиваат во саканиот тек, па нервозите се неминовни. Обидете се да ги санирате на својствен начин за вас, да го зачувате здравиот разум и да излезете од кризата како победник. Начинот не е едноставен, но е возможен. Смирување побарајте кај пријателите.

Лав
Доколку ги убедувате другите, ќе постигнете успех. Нагласена е смислата за дипломатија, способноста за подучување, но и признанието отстрана – сето тоа ви влева сила и влијае на вашето добро расположение. Предност идавате на работата и на меѓучовечките контакти.

Девица
Не дозволувајте нервозата да ја доведе во прашање вашата емотивна врска. Обидете се да се смирите и да не реагирате импулсивно. Однесувајте се разумно, практично и мудро. Почекајте ги своите пет минути и ќе биде токму онака како што сакавте.

Терезија
Убави вести и многу пријатни, незаборавни моменти со партнерот. Ако сте осамени, овие денови можете да доживеете љубов каква што не сте доживеале никогаш. Излегувајте што повеќе и дружете се. На некои случувања малку можете да влијаете, но не грижете се, сe ќе се среди.

Скорпија
Многумина од вас ќе имаат главоболки и конфликтни ситуации. Контролирајте ја нервозата, бидејќи можете да бидете склони кон ексцентрични постапки. Бидејќи по природа сте перфекционисти, константно сте незадоволни со постигнатото и се стремите кон повисоки цели.

Стрелец
Вложувате голем напор и фанатично и приоѓате на работата. Мора да водите сметка за тоа да не ги прецените сопствените можности и да не предизвикате контраефект. Посебно треба да внимавате кога се во прашање неморалните постапки. Ве поддржува семејството и саканото лице.

Јарец
Иако на прв поглед сте срамежливи и смирени, вашите чувства се многу бурни. Во емотивната врска многу од вас се чувствуваат повредени, па се обидувате нешто конкретно да направите и да ја промените состојбата. Тешко ќе успеете во тоа, бидејќи вам ви недостига одлучност.

Водолија
Вие сте со променливо расположение и карактер, намуртени и незадоволни, и тоа без особена причина. Полесно ви е да паднете во депресија и да кренете раце од сe отколку да преземете нешто конкретно. Не предавајте се! Разменете го искуството со пријателите, ќе најдете излез.

Риби
Иако имунитетот е ослабен, а нервниот систем благо потресен, сепак, сте активни. Знаете да одолеете на предизвиците. Пречувствителноста и чувството дека никој не ве сака е само субјективно. Всушност, сите ве сакаат, само тоа тешко допира до вашето срце.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *