Top
kokosovo_maslo

Зошто да користите кокосово масло?

Доколку се одлучите за замена на маслата кои моментално ги користите со кокосово масло, тоа е многу добра одлука. Бенефитите од кокосовото масло се неверојатни.

• Се користи при готвење бидејќи е помалку калорично.

• Помага при настинки со употреба во масирање на градите.

• Ги обновува оштетените врвови на косата.

• Ја обновува испуканата кожа на дланките.

• Ја ослободува болката со масирање.

• Ги хидрира вашите усни.

• Мастите и масните киселини во кокосовото масло ја потхрануваат косата од самиот корен.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>