Top
zeleno_kafe_iLike_mk

Зеленото кафе помага во намалување на тежината

Нутриционистите на неколку познати ѕвезди, меѓу кои се вбројуваат оние на Кети Пери и Деми Мур, открија една од тајните за убавата линија и изгледот на познатите. Доколку имате потреба од брзи резултати во слабеење, екстрактот од зелено кафе е вистинскиот рецепт за остварување на таа цел. Како што велат експертите, кофеинот значително ја забрзува работата на метаболизмот, а зеленото кафе има одлични резултати во топење на мастите во најтешките области на човечкото тело. Кофеинот освен што ја намалува телесната маса, дејствува и како антиоксидант и го регулира нивото на гликоза во организмот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>