Top
zeleno-smoothie

Зелен сок за губење на килограми

Секој човек, а особено секоја жена сонува за намалување на телесната тежина додека спие. Експертите за здрава храна сметаат дека тоа е можно доколку пред спиење го консумирате популарниот зелен сок.

За подготовка на овој сок потребни ви се:
– сок од еден лимон
– 1 ситно исецкана краставица
– 1 лажица рендан ѓумбир
– 1 лажица сок од алое вера
– 1/2 чаша вода

Сите состојки ставете ги во блендер, па испијте го сокот пред да легнете. Пијте го овој сок секоја вечер, а веќе за три недели салото околу стомакот ќе почне да го снемува.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>