Top
gubenje_kilogrami

Замена за појадок и вечера ако сакате да изгубите килограми

Само ако се придржувате до здрава и редовна исхрана може да ги намалите килограмите, а притоа да не му наштетите на вашето здравје.

Појадок: 1 лажица мелено ленено семе измешано со 100ml кефир и ниско калорична овошје.

Вечера: Смуди од 1/2 шојла сечкана брокула, 1/2 сечкан спанаќ, 1/2 сечкана зелена салата, 1 мала лажичка сусам и 1 лимон. Ставете ги сите состојки во блендер и веднаш по блендирањето испијте ја вечерата во чаша.

Ручекот не смее да биде пржен, похован или многу зачинет. Вечерата треба да ви биде најдоцна до 19h.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *