Top
zeleno-smudi

Сладок пијалок за брзо слабеење

Брзото темпо на живот нè тера да посегнеме по мрсни, пржени или слатки оброци кои имаат големо влијание врз нашето тело. Освен што на тој начин внесуваме непотребни калории, брзата храна ја забавува работата на метаболизмот и предизвикува проблем со варењето на храната. Ако сакате на своето тело да му направите услуга и притоа да изгубите некој килограм, во своето дневно мени вклучете го и овој здрав пијалок.

Потребни состојки:
– 1 шолја спанаќ или блитва
– 2 јаболка
– 2 мали или една голема краставица
– 1 лимон
– 2 стебленца целер

Подготовка:
Краставицата и лимонот излупете ги и потоа сите состојки ставете ги во блендер. По желба, можете да додадете вода или неколку коцки лед. Овој пијалок консумирајте го помеѓу оброци или навечер.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>