Top
sok od cveklo

Рецепт за природно прочистување на организмот

Живееме брзо, јадеме нездрава храна и очекуваме да имаме енергија. Тоа едноставно е невозможно. Затоа, подгответе го овој пијалок кој ќе ви помогне да го прочистите организмот од токсини и да се чувствувате поубаво.

Состојки:
50гр цвекло
20гр корен од целер
20гр моркови
2 ротквици
1 лажичка ленено семе
1/2 лажичка цимет

Состојките ставете ги во блендер и миксирајте ги додека не стане смесата течна. Од пијалокот се пие една чаша наутро, една чаша попладне. Повторете ја истата количина и наредниот ден.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>