Top
limon-gjumbir

Природен лек против маснотии

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне организмот, ќе ги исчисти запушените вени и коронарните артерии. Лекарите советуваат дека е потребно да се отстрануваат насобраните масти и токсини од организмот барем неколку пати годишно, со цел да се заштити организмот од вируси и бактерии. Кога имаме силен имунолошки систем, не мора да се грижиме за можни болести.

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне организмот, ќе ги исчисти запушените вени и коронарните артерии.

Состојки:
4 литри вода
8 чешниња лук
8 лимони
корен од ѓумбир

Подготовка:
Излупете го лукот, лимонот и коренот од ѓумбир, исечете ги на тенки ленти и ставете во блендер. Смесата се става во тенџере, се додава вода и се вари. Кога ќе зоврие, тргнете го од оган и оставете да се излади за да може лекот да се филтрира. Овој лек се зема три пати на ден, по една чаша пред оброк.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>