Top
kurkuma

Природен антибиотик со мед

Природата е најдобриот пријател на нашето здравје и треба да ги искористиме нејзините благодети колку е можно повеќе. Овој природен антибиотик можете да го подготвите со природни состојки од вашата кујна. Потребни ви се само 100g мед и 1 лажица куркума во прав. Во медот ставете ја куркумата и убаво измешајте. Ставете ја мешавината во стаклена тегла и потоа можете да јадете, но не веднаш да голтате, туку смесата да ја смукате додека не ви се истопи во уста. Овој природен антибиотик се консумира на следниот начин:
Ден 1: Земајте половина лажичка на секој час во текот на целиот ден од будење до пред легнување
Ден 2: Земајте половина лажичка на секои два часа во текот на целиот ден
Ден 3: Земајте половина лажичка по три пати дневно
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>