Top
Smoothie

Подгответе си вистинска витаминска бомба

Ако сакате да го исчистите организмот од токсини, да го регулирате метаболизмот и столицата и да ја исчистите кожата од акни, тогаш овој коктел е вистински избор за вас. Пијте го коктелот секое утро на гладно.

Потребни намирници:
1 китка спанаќ
сок од 1/2 лимон
2-3 јаболка
1 супена лажица мед
1 чаша вода

Сите намирници се мешаат во блендер и коктелот е готов.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>