Top
pijalok

Пијалок за долговечност

Секое утро треба да го започнете со пиење топла вода, уште додека сте гладни и додека не сте го испиле првото кафе. Топлата вода со овој додаток го прочистува дигестивниот тракт од сето тоа што останало уште од минатиот ден.

За оваа мешавина се потребни само следниве состојки:
1kg ѓумбир
2 тегли домашен мед
1kg лимон

Измешајте ги сите состојки и од смесата секое утро додавајте по една лажица во чаша топла вода. Несомнено е дека доколку редовно го консумирате овој пијалок, ќе се чуствувате многу подобро и полесно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>